Spotkanie grupy sąsiedzkiej JARY

Ursynów Jary

19 kwietnia stowarzyszenie Otwarty Ursynów zorganizowało kolejne spotkanie robocze grupy sąsiedzkiej – po Kabatach przyszedł czas na Jary. Przez prawie trzy godziny rozmawialiśmy wraz z mieszkańcami o problemach tej części dzielnicy. A jest ich niemało.

Przybyli mieszkańcy byli zainteresowani przede wszystkim kwestią budowy Zakątku Cybisa i Wiolinowego Pasażu. Jako stowarzyszenie zadeklarowaliśmy skierowanie zapytania do władz miasta na temat prowadzonych rozmów z deweloperem, który jest odpowiedzialny za budowę Zakątka.

Kolejnym poruszonym tematem były spółdzielcze domy kultury. Mieszkańcy SMB Jary byli żywo zainteresowani tym, czy władze Ursynowa przyjęły jakąś strategię w zakresie ich istnienia oraz finansowania. Obawiają się, że mogą pojawić się z tym problemy, a funkcjonowanie już istniejących spółdzielczych placówek będzie zagrożone po wybudowaniu dzielnicowego domu kultury.

Poruszono także temat budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, ursynowskich rzeźb, boisk oraz zagospodarowania przejść podziemnych. – Cieszymy się, że nasze spotkania cieszą się zainteresowaniem i że mieszkańcy biorą w nich czynny udział, zadają pytania, chcą rozwiązywać ważne dla nich problemy. Mamy nadzieję,  że będziemy mogli im w tym pomóc. Na Ursynowie jest wiele do zrobienia, każda część ma swoją specyfikę i swoje „własne problemy”, dlatego warto organizować tego typu bardziej lokalne spotkania – mówi Paweł Lenarczyk, wiceprzewodniczący Otwartego Ursynowa, radny dzielnicy.

Z mieszkańcami spotkali się przewodniczący stowarzyszenia Otwarty Ursynów Piotr Skubiszewski​ i radny Paweł Lenarczyk​.

Kolejne spotkania lokalnych grup sąsiedzkich już niebawem. O szczegółach będziemy informować za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook i Twitter) oraz na naszej stronie internetowej.