Ursynów wymiata, czyli posprzątaliśmy Park Polskich Wynalazców

Ursynów wymiata

22 kwietnia 2017 – w Światowy Dzień Ziemi – po raz 3. spotkaliśmy się z mieszkańcami, aby posprzątać Park Polskich Wynalazców przy ulicach: Rosoła i Gandhi. Akcję wymyśliła Marysia Lis, mieszkanka Ursynowa, która już nie mogła patrzeć na ilości śmieci jakie mijała podczas spacerów po tym terenie.

Ursynów wymiata, czyli posprzątaliśmy Park Polskich WynalazcówW sobotniej akcji wzięło udział 15 mieszkańców, w tym kilkoro dzieci. W efekcie, zebraliśmy kilkanaście worków z butelkami, kołdrami, plastikiem oraz obudową po telewizorze… – Nie ma lepszego dnia jak dzisiejszy, aby spotkać się z mieszkańcami i sprzątnąć teren, który licznie jest odwiedzany przez mieszkańców. Światowy Dzień Ziemi to dobry moment na przeprowadzanie takich akcji, które promują postawy proekologiczne – mówi Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

– Cieszę się, że kolejny raz mieszkańcy nie zawiedli i przyszli całymi rodzinami, aby posprzątać Park Polskich Wynalazców oraz tereny do niego przyległe. Najbardziej zaimponował mi mały chłopczyk, który pomagał rodzicom w sprzątaniu. Jestem pewien, że to najlepszy pomysł na „inwestowanie” w młode pokolenie – dodaje Paweł Lenarczyk, radny Ursynowa z naszej organizacji.