W niedzielę zapraszamy na Ursynowski Meeting Projektodawców

Ursynowski Meeting Projektodawców 2017W niedzielę, 15 stycznia, zapraszamy mieszkańców na Ursynowski Meeting Projektodawców (UMP), czyli obywatelskie, wspólne pisanie projektów do budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Projekty można składać tylko do 23 stycznia.

Budżet partycypacyjny jest jedną z najbardziej zaawansowanych i popularnych metod udziału mieszkańców Warszawy w sprawach dotyczących rozwoju naszego miasta i dzielnicy. Jest to proces, w trakcie którego mieszkańcy mogą decydować o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy. Dlatego warto złożyć projekt. A nie jest to trudne. Potrzebny jest pomysł, trochę wysiłku oraz przelanie pomysłu na formę projektu, zebranie podpisów osób popierających.

Ursynowski Meeting Projektodawców jest oddolną inicjatywą aktywnych mieszkańców dzielnicy, którzy chcą pomóc projektodawcom i mają doświadczenie w składaniu projektów. Na spotkaniu, w miłej, nieformalnej atmosferze, będzie można wymienić się pomysłami, wesprzeć się wzajemnie przygotowaniu dobrego projektu, zebrać brakujące podpisy poparcia.

Podczas UMP do dyspozycji mieszkańców będą:

  • Bartek Dominiak – członek dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w edycji 2015, 2016 i obecnej na 2018 rok,
  • Nikola Jennek – dzielnicowa koordynator ds. budżetu partycypacyjnego w edycji 2015 i 2016
  • Piotr Skubiszewski – autor projektów do budżetu partycypacyjnego w edycjach 2016 i 2017, radny dzielnicy 2002-2014,
  • Paweł Lenarczyk – radny dzielnicy, autor projektów do budżetu partycypacyjnego w edycjach 2016 i 2017,
  • Piotr Gąsowski – autor projektów do budżetu partycypacyjnego w edycjach 2016 i 2017
  • Jan Mieczysław Ławrynowicz – autor projektów do budżetu partycypacyjnego 2016 i 2017, członek dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w edycji 2018,
  • Sławomir Boksz – autor projektów do budżetu partycypacyjnego w edycji 2017.

Spotykamy się 15 stycznia (niedziela) w godz. 12-15 w samym sercu Ursynowa w barze Zaścianek (al. KEN 61, budynek dzielnicowego urzędu). 

Meeting odbywa się pod merytorycznym patronatem grupy Budżet partycypacyjny w Dzielnicy Ursynów oraz stowarzyszenia Otwarty Ursynów.