Okręg nr 3

Ursynów - kandydaci w okręgu nr 3
  1. Katarzyna Niemyjska (Otwarty Ursynów)
    Mieszkanka Ursynowa od 1978 r. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, Instytutu Barclaya na kierunku projektowanie i aranżacja wnętrz. Przedsiębiorczyni i społeczniczka. W latach 2014 – 2018 radna dzielnicy Ursynów. Mężatka, mama dwóch córek.
  2. Tomasz Dąbrowski (Polska 2050)
    Warszawiak od wielu pokoleń.  Na Ursynowie mieszka od 2014 r. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Inżynierii Lądowej. Należy do Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji i Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego. Od 2021 r. działa czynnie w Stowarzyszeniu Polska 2050 i od 2023 r. w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Współautor Programu Mieszkaniowego Polska 2050. Pracuje w sektorze prywatnym. W działalności społecznej udało mu się doprowadzić do powstrzymania wycinki drzew w jednostce MON w Lesie Kabackim, prowadził też w ramach wolontariatu korepetycje dla dzieci z Pieczy Zastępczej i organizował akcje sprzątania Lasu Kabackiego.
  3. Lech Królikowski (Otwarty Ursynów)
    Mieszkaniec Ursynowa od 1980 r. Na przełomie 1989 i 1990 r. działając w „Komitetach Obywatelskich” uczestniczył w pracach nad ustawą samorządową oraz ustawą warszawską. W 1990 r. wybrany został pierwszym burmistrzem Mokotowa, obejmującego wówczas Mokotów, Ursynów i Wilanów. Był pomysłodawcą wprowadzenia zabudowy wzdłuż alei KEN, co po latach uczyniło z tej arterii sympatyczną miejską ulicę ze sklepami i usługami w parterach. W latach 2010-2014 sprawował funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego. W latach 1993-2013 sprawował społecznie funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Jest autorem (lub współautorem) 19 książek związanych tematycznie z Warszawą. Opublikował prawie 700 artykułów w czasopismach naukowych, ale także popularnych, m.in. w „Stolicy” oraz w ursynowskiej „Passie”. Ostatnio, z racji emerytury, zwraca większą uwagę na warunki życia seniorów na Ursynowie. Ma nadzieję, że jego wiedza i życiowe doświadczenie będą nadal przydatne, nie tylko na terenie naszej dzielnicy. Działa w stowarzyszeniu Otwarty Ursynów.
  4. Krzysztof Schnitzer (Otwarty Ursynów)
    Mieszkaniec Ursynowa od 1988 roku. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Elektryczny. Ursynowski przedsiębiorca. Członek Rady Seniorów Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Uczestniczył w kilku projektach mających na celu poprawę bezpieczeństwa poruszania się ciągami pieszo-jezdnymi na terenie osiedla przy ulicy Kazury. Współpracuje z tygodnikiem „Passa”, autor kilkunastu artykułów dotyczących Ursynowa. Od wielu lat zgłasza projekty w budżecie obywatelskim, z których zrealizowano dwa, dotyczące Niedzielnych Targów Zdrowej Żywności. Autor dwóch projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na rok 2025 – „Tężnia „Mały Ciechocinek” na Ursynowie” oraz „Integracyjne, niedzielne spotkania, nieodpłatny poczęstunek, prelekcja prozdrowotna”. Członek stowarzyszeń Otwarty Ursynów oraz Polska 2050.  Żonaty, ma dwoje dzieci.
  5. Agnieszka Danelczyk (Otwarty Ursynów)
    Ursynowska społeczniczka. Zaangażowana w sprawy osiedla Kazury. Zawodowo jest rzeczoznawcą majątkowym.
  6. Ewa Szarska (Polska 2050)
    Mieszkanka Imielina od początku powstania osiedla. Była kierownikiem Pracowni Fizjologii Stosowanej w instytucie naukowym. W trakcie swojej kariery naukowej zajmowała się badaniami wydolności ludzi i koni wyczynowych, problemem otyłości u ludzi, jak również zagadnieniami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Od wielu lat zaangażowana w działalność warszawskich klubów jeździeckich. Propagatorka jazdy konnej, sportów zimowych, podróży, zdrowego tryby życia oraz ekologii. Wspiera środowisko Polski 2050. Jej potencjalne obszary zainteresowania jako radnej, to ekologia, sport oraz edukacja obywatelska.
  7. Michał Krukowski (Polska 2050)
    Przedstawiciel aktualnego pokolenia 30-to latków, związany z Ursynowem od 2018 roku. Autor projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego. Na co dzień starszy menadżer z dwunastoletnim doświadczeniem w jednej z największych firm działających na polskim rynku. Od kilku lat członek stowarzyszenia Polska 2050 oraz partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Zasięg okręgu
al. Komisji Edukacji Narodowej: strona nieparzysta od 47 do 61, ul. Alternatywy: 4, 6, ul. R. Amundsena: cała, ul. Atłasowa: cała, ul. Belgradzka: strona parzysta od 44 do 52 , ul. Braci Wagów: cała, ul. Dereniowa: cała, ul. B. Dybowskiego: cała, ul. I. Gandhi: strona nieparzysta od 9 do 35, ul. Gminna: cała, ul. Hawajska: cała, ul. L. Hirszfelda: cała, ul. Jaworowa: cała, ul. Jedwabna: cała, ul. Kabacki Zakątek: cała, ul. S. Kazury: cała, ul. Koronkowa: cała, ul. E. Malinowskiego: cała, ul. Marca Polo: cała, ul. Meander: cała, ul. J. Miklaszewskiego: cała, ul. Moczydłowska: cała, ul. Muślinowa: cała, ul. Na Uboczu: cała, ul. Perkalowa: cała, ul. rtm. W. Pileckiego: strona parzysta od 104 do 132, ul. Polskie Drogi: cała, ul. Stryjeńskich: strona nieparzysta, ul. M. Szczuki: cała, ul. E. Warchałowskiego: cała, ul. J. Wasilkowskiego: cała, ul. Welurowa: cała, ul. Wełniana: cała, ul. Ziemska: cała