PETYCJA: Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z bieżnią na Ursynowie

Ursynów: Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z bieżnią

Ursynów potrzebuje pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową. Istniejąca infrastruktura nie zaspokaja potrzeb związanych z rozwojem piłki nożnej i lekkiej atletyki w naszej dzielnicy. Obecne obiekty nie pozwalają na rozgrywanie poważniejszych zawodów sportowych – zapraszamy do podpisywania petycji w sprawie budowy w naszej dzielnicy pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z bieżnią.

Podpisz petycję internetowo

Treść petycji

Pani
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m.st. Warszawy 

Petycja
w sprawie wybudowania pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z bieżnią na Ursynowie

Mieszkańcy Ursynowa to ludzie dynamiczni, lubiący spędzać aktywnie czas. W naszej dzielnicy prężnie działają rozmaite kluby sportowe – najwięcej młodych i starszych ursynowian uprawia piłkę nożną, ale dużą popularność zdobyło też bieganie. Mieszkańcy trenują w ramach klubów i szkółek piłkarskich, czy też lekkoatletycznych, ale wielu z nich uprawia te sporty rekreacyjnie, nie będąc nigdzie zrzeszonymi.  

Na Ursynowie jest jednak tylko jedno większe boisko z bieżnią – obiekt Szkoły Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej (plac do gry ma wymiary 90 x 50 metrów, a bieżnia długość 333 metrów). Są też niewielkie boiska przyszkolne oraz podobne 3 boiska dzielnicowe (Orlik, Olkówek i Park Jana Pawła II). Na terenie należącym do wyścigów konnych znajduje się ponadto duże trawiaste boisko (ok. 100 x 60 m), wykorzystywane przez Klub Sportowy Armado, lecz pozbawione bieżni i trybun, których nie ma tam gdzie dobudować.

Ursynów potrzebuje pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową. Istniejąca infrastruktura nie zaspokaja potrzeb związanych z rozwojem piłki nożnej i lekkiej atletyki w naszej dzielnicy. Obecne obiekty nie pozwalają na rozgrywanie poważniejszych zawodów sportowych. Dla przykładu: jeden z większych i bardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Warszawie – Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy KS Warszawa Ursynów, w którym trenuje blisko 550 zawodników, swoje mecze drużyny seniorskiej w lidze okręgowej oraz spotkania w ekstraklasie juniorów musi rozgrywać np. na boisku w Ursusie i Śródmieściu.

Mamy na Ursynowie m.in. 4 pływalnie publiczne, 2 hale sportowe, kilkanaście boisk szkolnych, sale gimnastyczne przy wszystkich szkołach. Jednak to za mało. Wybudowanie nowego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą, wysokiej jakości bieżnią, zapleczem (budynek z szatniami) i niewielkimi trybunami jest realną potrzebą. Dlatego zwracamy się do Pani Prezydent i władz Ursynowa o podjęcie pilnych starań w celu określenia lokalizacji dla takiego obiektu, zabezpieczenia środków finansowych w budżecie miasta na najbliższe lata oraz realizację inwestycji we współpracy ze środowiskiem piłkarskim i lekkoatletycznym dzielnicy.  Obecnie jest najważniejsze zadanie inwestycyjne z zakresu sportu na Ursynowie.