4 projekty OU wybrane do realizacji w Budżecie Obywatelskim 2022

4 projekty OU wybrane do realizacji w Budżecie Obywatelskim 2022

15 czerwca poznaliśmy wyniki głosowania mieszkanek i mieszkańców na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Wsród 15 zwycięskich projektów na Ursynowie znalazły się 4 pomysły autorstwa osób działających w stowarzyszeniu Otwarty Ursynów. Jakie to projekty?

Zwycięskie projekty OU

4 zwycięskie projekty zgłoszone przez członków Otwartego Ursynowa to:

Więcej tlenu, mniej pyłów i hałasu – posadzenie 200 drzew wzdłuż ulic Ursynowa – projekt otrzymał 2084 głosy
Z oficjalnego opisu projektu: Mimo że Ursynów jest bardzo zieloną dzielnicą, pełną drzew wzdłuż ulic, to wciąż są miejsca gdzie ich brakuje. W ramach projektu zostanie dosadzonych 200 drzew przy różnych ulicach Ursynowa. Dokładne lokalizacje zostaną ustalone przez urzędników, a dobór gatunków drzew będzie uzależniony od specyfiki danego miejsca.
Autor: Daniel Mieniewski
(więcej)

Oświetlenie ciągów pieszych i rowerowych na Ursynowie (Park Kozłowskiego, ul. Rosoła, Park Przy Bażantarni) – projekt otrzymał 1756 głosy
Z oficjalnego opisu projektu: Rozwój infrastruktury pieszej i rowerowej, a także zmiany tras, którymi uczęszczają piesi i rowerzyści wymagają oświetlenia miejsc, które dotychczas były jego pozbawione. Oświetlenie przewidziane do instalacji we wskazanych lokalizacjach ma być ekologiczne (ledowe) oraz wzbudzane na czujnik ruchu (pozostające w funkcji przygaszenia, gdy ruchu nie ma).
Autor: Daniel Mieniewski

(więcej)

Tężnia solankowa na Natolinie – projekt otrzymał 1723 głosy
Z oficjalnego opisu projektu: W ramach projektu powstanie ogólnodostępna tężnia solankowa w kształcie walca wraz z towarzyszącymi ławkami/leżakami. Tężnia będzie funkcjonować w okresie wiosna-lato-jesień. Obiekt będzie pełnił rolę lokalnego miejsca relaksu i wypoczynku wpływając pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie poprzez generowany mikroklimat.
Autor: Piotr Ciara
(więcej)

Zielone skwery na Ursynowie (kontynuacja) – projekt otrzymał 1684 głosy
Z oficjalnego opisu projektu: Rewitalizacja terenów niezagospodarowanych oraz terenów przyulicznych, na których jest beton, asfalt i zamiana ich na zieleńce z nowymi nasadzeniami drzew i krzewów wraz z ławkami i koszami na śmieci oraz nowymi chodnikami.
Autorzy: Paweł Lenarczyk, Edyta Piotr, Paweł Nowocień
(więcej)

Osoby związane z Otwartym Ursynowem zgłosiły w sumie 18 projektów, spośród których 14 zostało dopuszczonych do głosowania.

Sprawdź wyniki Budżetu Obywatelskiego 2022

Z pełnymi wynikami BO2020 można zapoznać się na stronie bo.um.warszawa.pl: