Ursynowski Meeting Projektodawców: prawie 40 uczestników

Ursynowski Meeting Projektodawców 2017

Prawie 40 osób skorzystało z naszego zaproszenia na Ursynowski Meeting Projektodawców. Były rozmowy o pomysłach na projekty do budżetu partycypacyjnego na 2018 roku, wyjaśnianie wątpliwości związanych z wymaganiami formalnymi, a także zbieranie niezbędnych podpisów poparcia. A wszystko w miłej i gościnnej atmosferze baru „Zaścianek”, znajdującego się na parterze ursynowskiego ratusza.

Ursynowski Meeting Projektodawców 2017Budżet partycypacyjny jest jedną z najbardziej zaawansowanych i popularnych metod udziału mieszkańców Warszawy w sprawach dotyczących rozwoju naszego miasta i dzielnicy. – Jest to proces, w trakcie którego mieszkańcy mogą decydować o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy. Dlatego warto złożyć projekt. A nie jest to trudne. Potrzebny jest pomysł, trochę wysiłku oraz przelanie pomysłu na formę projektu, zebranie podpisów osób popierających – wyjaśnia Piotr Skubiszewski, przewodniczący Otwartego Ursynowa, organizatora wydarzenia.

UMP jest oddolną inicjatywą aktywnych mieszkańców dzielnicy, którzy chcą pomóc projektodawcom i mają doświadczenie w składaniu projektów. Podczas UMP do dyspozycji mieszkańców byli, poza Piotrem Skubiszewskim (autorem kilku projektów w poprzednich edycjach), również: Bartosz Dominiak (członek dzielnicowego zespołu ds. BP), Nikola Jennek (dzielnicowa koordynator ds. BP w edycji 2015 i 2016), Paweł Lenarczyk (radny dzielnicy, autor projektów w edycjach 2016 i 2017), Jan Mieczysław Ławrynowicz (członek dzielnicowego zespołu ds. BP) oraz Sławomir Boksz (autor projektów w edycji 2017.

Meeting odbył się pod merytorycznym patronatem grupy Budżet partycypacyjny w Dzielnicy Ursynów.

Dziękujemy właścicielom baru „Zaścianek” za umożliwienie organizacji wydarzenia w ich lokalu.