Ostatnia szansa na podpisanie petycji ws. oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym

Jedna z mieszkanek Ursynowa od czerwca prowadzi akcję zbierania podpisów pod internetowa petycją ws. w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym. Podpisy można składać tylko do końca tego tygodnia. W sobotę aktywiści ursynowscy, w tym również ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów, będą wspólnie zbierać podpisy pod petycją w Parku Przy Bażantarni.  

Zbiórka podpisów w Parku Przy Bażantarni odbędzie się w sobotę, 30 września, od godz.10.30.

Oczekiwany od lat przez mieszkańców Szpital Południowy jest obecnie budowany. Niestety, nie zaplanowano w nim oddziału pediatrycznego. Dlatego zachęcamy do podpisywania internetowej petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym. Petycja została uruchomiona przez jedną z mieszkanek dzielnicy.

„To wielka pomyłka, że w szpitalu zaplanowanym na ponad 300 łóżek ma zabraknąć miejsca dla małych pacjentów! Choć budowa szpitala rozpoczęła się w grudniu 2016 r.,  jest jeszcze czas by naprawić ten błąd i o to w niniejszej petycji prosimy władze Warszawy” „Opieka szpitalna dla dzieci powinna być zapewniona blisko miejsca zamieszkania. Obecnie najbliższy szpital to Szpital Dziecięcy Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury na Ochocie. Spełnia on bardziej zaawansowane funkcje zapewniając specjalistyczną opiekę. Nam, mieszkańcom południowej Warszawy potrzebny jest pełnowymiarowy szpital pierwszego kontaktu, czyli szpital z oddziałem pediatrycznym.”

fragmenty petycji

Petycję można podpisać na portalu Petycje Online – Petycja o utworzenie oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym.