Szpital Południowy: podpisz petycję ws. oddziału dziecięcego

Oczekiwany od lat przez mieszkańców Szpital Południowy jest obecnie budowany. Niestety, nie zaplanowano w nim oddziału pediatrycznego. Dlatego zachęcamy do podpisywania internetowej petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym. Petycja została uruchomiona przez jedną z mieszkanek dzielnicy. 

„To wielka pomyłka, że w szpitalu zaplanowanym na ponad 300 łóżek ma zabraknąć miejsca dla małych pacjentów! Choć budowa szpitala rozpoczęła się w grudniu 2016 r.,  jest jeszcze czas by naprawić ten błąd i o to w niniejszej petycji prosimy władze Warszawy”

„Opieka szpitalna dla dzieci powinna być zapewniona blisko miejsca zamieszkania. Obecnie najbliższy szpital to Szpital Dziecięcy Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury na Ochocie. Spełnia on bardziej zaawansowane funkcje zapewniając specjalistyczną opiekę. Nam, mieszkańcom południowej Warszawy potrzebny jest pełnowymiarowy szpital pierwszego kontaktu, czyli szpital z oddziałem pediatrycznym.”

fragmenty petycji

Petycję można podpisać na portalu Petycje Online – Petycja o utworzenie oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym.

Jak będzie wyglądał Szpital Południowy?

Jak czytamy na stronie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, jednostki prowadzącej inwestycję w imieniu miasta, szpital będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego. Budowa Szpitala Południowego planowana jest na działce o powierzchni 1.72 ha u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi na warszawskim Ursynowie. W sąsiedztwie inwestycji istnieją dwa obiekty służby zdrowia: Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii.

Szpital PołudniowyPlanowana powierzchnia użytkowa szpitala wynosi 42 tys. m/kw. Szpital pomieści 309 łóżek, w tym 15 łóżek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przy założeniu struktury szpitala powiatowego z SOR i lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych. Szpital składać się będzie z następujących oddziałów i pracowni:

  • Oddział Psychiatryczny;
  • Oddział Wewnętrzny;
  • Oddział Kardiologii;
  • Oddział Ginekologiczno-Położniczy z odcinkiem neonatologii;
  • Oddział Geriatrii;
  • Oddział Ortopedii;
  • Oddział Chirurgii;
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (AiIT);
  • Endoskopia układu pokarmowego;
  • Laboratorium Analityczne.

Integralną częścią szpitala będą parkingi na poziomie -1 i -2 na ok. 400 miejsc postojowych.

Inne petycje on-line

Powyższa petycja ws. Szpitala Południowego została przygotowana przez jedną z mieszkanek Ursynowa. Otwarty Ursynów prowadzi aktualnei zbiórkę pod czterema własnymi petycjami:

Źródło grafik: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta