Z inicjatywy ursynowskich radnych m.in. stowarzyszenia Otwarty Ursynów podjęto uchwałę o wszczęciu procedury dotyczącej uchwalenia miejscowego planu dla Natolina. W tej sprawie w lutym pojawiło się obwieszczenie. Określono termin na składanie wniosków do planu.
Obecnie znajdujemy się w pierwszym etapie tworzenia planu, w którym mieszkańcy mogą składać wnioski do planu. Wnioski można składać do 20 marca 2023 r. Przeczytaj OBWIESZCZENIE o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Natolina dla terenu ograniczonego ulicami Filipiny Płaskowickiej, Nowoursynowską, Przy Bażantarni, al. Komisji Edukacji Narodowej.
- Jak złożyć wniosek do opracowywanego planu? – zapoznaj się z procedurą składania wniosków do planu, który dopiero będzie tworzony
- Formularz wniosku do wydrukowania i wypełnienia odręcznie
- Formularz wniosku do wypełnienia w komputerze i wydrukowania
- Jak powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Warszawie? – zapoznaj się z broszurą opisującą powstawanie planów miejscowych w Warszawie
Przypominamy, że procedura planistyczna została rozpoczęta, gdy opinia publiczna została poinformowana o kontrowersyjnym pomyśle zbycia czterech nieruchomości na Natolinie. Sprzedaż tych nieruchomości mogłaby skutkować nową, niekontrolowaną zabudową deweloperską – przy Raabego 2, Lasku Brzozowym 1, społecznego parkingu wzdłuż Lanciego, a przede wszystkim zieleni osiedlowej w okolicy Szkoły Podstawowej nr 330 przy Mandarynki 1.
Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Natolina daje szanse na planowy, przewidywalny i zrównoważony rozwój tej części Ursynowa.
Obszar planu ograniczony jest ulicami: F. Płaskowickiej, Nowoursynowską, Przy Bażantarni, al. KEN.
W ubiegłym roku, gdy pojawiły się pomysły zabudowania terenów zielonych na Natolinie, radni stowarzyszenia Otwarty Ursynów Piotr Skubiszewski i Paweł Lenarczyk napisali w liście otwartym do mieszkańców m.in:.
Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego daje szanse na planowy, przewidywalny i zrównoważony rozwój. Umożliwia również zaangażowanie się mieszkańców w proces uchwalania takiego planu. Obecnie należy oczekiwać na informację Urzędu m.st. Warszawy, kiedy i w jaki sposób będzie można składać swoje pomysły (wnioski) do planu. Gdy takie obwieszczenie się pojawi, na pewno poinformujemy opinię publiczną o tym, abyście mogli Państwo skutecznie zaangażować się w ten proces.
Warto odnotować, że dzięki oddolnemu zaangażowaniu mieszkańców (przede wszystkim godnej podziwu, ogromnej mobilizacji na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu), władze SM „Przy Metrze” wycofały się z bulwersującego pomysłu zbycia czterech nieruchomości. Punkt ten został usunięty z porządku obrad wrześniowego Walnego Zgromadzenia Spółdzielni. Mamy nadzieję, że zmiana stanowiska w tej sprawie nie wynika jedynie z potrzeby chwili, a została podjęta na stałe – zwłaszcza, jeśli chodzi o zielony skwer przy Szkole Podstawowej 330 przy Mandarynki 1.