Budżet obywatelski na 2024: 11 projektów Otwartego Ursynowa

Budżet obywatelski na 2024: 11 projektów Otwartego Ursynowa

Uważamy budżet obywatelski za ważne narzędzie zmieniania Ursynowa na lepsze. Dlatego stało się tradycją naszego stowarzyszenia, że członkowie Otwartego Ursynowa corocznie składają liczne projekty. W kolejnej edycji BO na 2024 roku nie zawiedliśmy i złożyliśmy w sumie 11 projektów (wszystkie na poziomie dzielnicowym). Jak zawsze, są to pomysły przemyślane i przedyskutowane, choć znajdziecie wśród nich również te nieco zaskakujące.

Obecnie instytucje miejskie i dzielnicowe prowadzą weryfikację złożonych projektów, których na Ursynowie zostało w sumie złożonych 96. Dochodzą do tego projekty ogólnomiejskie, z których część obejmuje również realizację na Ursynowie.

Projekty Otwartego Ursynowa na 2024 rok

Oto projekty złożone przez osoby związane ze stowarzyszeniem Otwarty Ursynów (kolejność wg numerów w systemie projektów)

Ocena zgłoszonych projektów zakończy się 4 maja br. Od negatywnego wyniku oceny autorzy będą jeszcze mogli się odwołać.

Głosowanie będzie trwało od 15 do 30 czerwca br. Mieszkańcy wybiorą, które z projektów poddanych pod głosowanie zostaną zrealizowane.

Czym jest budżet obywatelski?

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie – więcej o budżecie obywatelskim przeczytasz na dedykowanej stronie miejskiej Budżet obywatelskim m.st. Warszawy.