Uważamy budżet obywatelski za ważne narzędzie zmieniania Ursynowa na lepsze. Dlatego stało się tradycją naszego stowarzyszenia, że członkowie Otwartego Ursynowa corocznie składają liczne projekty. W kolejnej edycji BO na 2024 roku nie zawiedliśmy i złożyliśmy w sumie 11 projektów (wszystkie na poziomie dzielnicowym). Jak zawsze, są to pomysły przemyślane i przedyskutowane, choć znajdziecie wśród nich również te nieco zaskakujące.
Obecnie instytucje miejskie i dzielnicowe prowadzą weryfikację złożonych projektów, których na Ursynowie zostało w sumie złożonych 96. Dochodzą do tego projekty ogólnomiejskie, z których część obejmuje również realizację na Ursynowie.
Projekty Otwartego Ursynowa na 2024 rok
Oto projekty złożone przez osoby związane ze stowarzyszeniem Otwarty Ursynów (kolejność wg numerów w systemie projektów)
- Lodowisko na Ursynowie (kontynuacja) (Paweł, Lenarczyk, Piotr Ciara, Paweł Nowocień)
- Zielone ekrany wzdłuż Rosoła (Piotr Skubiszewski, Piotr Ciara)
- Zielone skwery na Ursynowie (kontynuacja) (Paweł Lenarczyk, Paweł Nowocień, Piotr Ciara)
- Poprawa estetyki i użyteczności ursynowskich parków i skwerów (Park Jana Pawła II, Park Przy Bażantarni, Park Lasek Brzozowy, Skwerek Złotówki, Olkówek)(Piotr Ciara)
- Bezpieczna, zielona i przyjazna Kłobucka (Paweł Nowocień)
- Stacja Roweru Miejskiego na Kłobuckiej, na Poloneza i na Tanecznej (Paweł Nowocień)
- Wykonanie wygranych projektów Budżetu Obywatelskiego z 2018 r. na Kłobuckiej (Paweł Nowocień)
- Brakujące chodniki na Kłobuckiej, Wodzirejów, Taborowej (Paweł Nowocień)
- Piłkarzyki plenerowe w ursynowskich parkach (Sławomir Boksz)
- Bijące serce Ursynowa – defibrylatory AED w placówkach dzielnicowych (Paweł Nowocień)
- Koła gimnastyczne, rurka pole dance i dodatkowe drążki dla dzieci na istniejących siłowniach plenerowych (Sławomir Boksz)
Ocena zgłoszonych projektów zakończy się 4 maja br. Od negatywnego wyniku oceny autorzy będą jeszcze mogli się odwołać.
Głosowanie będzie trwało od 15 do 30 czerwca br. Mieszkańcy wybiorą, które z projektów poddanych pod głosowanie zostaną zrealizowane.
Czym jest budżet obywatelski?
Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie – więcej o budżecie obywatelskim przeczytasz na dedykowanej stronie miejskiej Budżet obywatelskim m.st. Warszawy.