Schnitzer: Pomoc prawna dla małych firm z Ursynowa

biznes

O tym, że stabilna, dobrze płatna i ciekawa praca stanowi ogromną wartość w życiu każdego człowieka, nie trzeba długo przekonywać. dobrze płatna i stabilna praca to także jeden z kilku ważnych czynników wpływających na jakość życia rodzin oraz osób żyjących samotnie. Ale taka praca jest możliwa tylko w firmach działających w przyjaznym otoczeniu gospodarczym, które mogą liczyć także na skuteczną pomoc prawną, jeżeli w ich działalności pojawią się różne problemy natury prawnej.

Wykonywanie działalności zawodowej wiąże się z wieloma niedogodnościami, a w skrajnych przypadkach np. z ryzykiem utraty wypłacalności firmy wobec swoich wierzycieli. Duże firmy, które stać na zatrudnienie doradców finansowych czy prawników, dobrze sobie dają radę z różnymi ryzykami, o tyle mikro i małe firmy są w znacznie gorszej sytuacji.

Ciągle zmieniające się przepisy w Polsce dotyczące podatków PIT, CIT oraz VAT, w przypadku niedostatecznej znajomości zakresu i skali tych zmian i braku ich stosowania w praktyce, mogą skutkować zajęciem konta firmowego bądź nałożeniem kary przez urząd skarbowy.

Innym problemem dla mikro i małej przedsiębiorczości są spóźnione płatności lub ich brak ze strony swojego kontrahenta. W tym przypadku jest potrzebna wiedza oraz doświadczenie windykacyjne, czyli w jaki sposób zdyscyplinować dłużnika do uiszczenia należności wobec dostawcy towaru lub usługi. W przypadku braku polubowne-go porozumienia co do spłaty zobowiązań finansowych, mały przedsiębiorca powinien otrzymać pomoc prawną jak prawidłowo, gdzie i w jakim sądzie, zło-żyć pozew.

Firma może mieć również problemy będące następstwem nieprawidłowego wypełniania formularzy w krajowym rejestrze sądowym.

Mikro i małych firm przeważnie nie stać na zatrudnienie u siebie doradcy prawnego lub skorzystać z pomocy wy-specjalizowanych kancelarii prawnych, ze względu na wysoki koszt ich usług Stowarzyszenie „Otwarty Ursynów” jest przekonane o tym, że powstanie 1, 2 osobowego biura bezpłatnej pomocy prawnej dla mikro i małej przedsiębiorczości na Ursynowie będzie dla tej grupy firm wielką pomocą. Działające stabilnie i bezpiecznie firmy w naszej dzielnicy i płacone przez
nie podatki w dużym stopniu przyczynią się do poprawy warunków życia ursynowskiej społeczności

Krzysztof Schnitzer
Kandyduje do Rady Dzielnicy Ursynów z pozycji nr 3 na liście Nasz Ursynów – Otwarty Ursynów – okręg nr 3 (Imielin i Natolin po stronie zachodniej KEN – do Belgradzkiej, okolice ul. Dereniowej, Wyżyny – część północna)


Teksty publikowane w dziale „Komentarze” są prywatnymi opiniami członków i sympatyków stowarzyszenia „Otwarty Ursynów” – nie muszą odzwierciedlać stanowiska całej organizacji. 

Fot. Pixabay