Powstała mapa niebezpiecznych przejść na Ursynowie. Rozpoczynamy prace nad rekomendacjami

Przejście dla pieszych, "Agatka"

45 zgłoszeń, 55 lokalizacji, w tym część z więcej niż jednym przejściem – to efekt pierwszego etapu prowadzonej przez nas akcji Bezpieczny pieszy na Ursynowie. Dzięki zgłoszeniom powstała mapa niebezpiecznych przejść. Teraz będziemy przygotowywać dla każdej lokalizacji propozycje rozwiązań, które mogłyby to zmienić na lepsze.

Oto efekt zgłoszeń mieszkańców:

Część zgłoszeń dotyczyła tych samych lokalizacji, co pokazuje, że na tych konkretnych przejściach piesi nie czują zbyt komfortowo. Takie powtarzające się przejścia to m.in.: Kłobucka 18 (przy osiedlu domów komunalnych), przejścia przez al. KEN w okolicy P&R Ursynów oraz P&R Stokłosy, dwa przejścia na ul. Bartóka, przejścia na ul. Herbsta, przejście przez ul. Płaskowickiej przy ul. Hirszfelda, skrzyżowanie ul. Stryjeńskich z ul. Przy Bażantarni, a także skrzyżowanie al. KEN z Jeżewskiego.

Uwaga!

Jeśli uważacie, że któregoś z niebezpiecznych przejść dotychczas nie zgłoszono i uważacie, że powinno znaleźć się na naszej mapie – piszcie nadal na adres bezpieczny.pieszy@otwartyursynow.pl – z dokładnym określeniem lokalizacji przejścia, krótkim opisem przyczyn niebezpiecznych sytuacji na tym przejściu, ewentualną propozycją zmian. Oczywiście, takie zgłoszenie tez uwzględnimy.

Celem akcji „Bezpieczny pieszy na Ursynowie” jest doprowadzenie do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu ulicznego poprzez zmiany w infrastrukturze drogowej. W ramach akcji stowarzyszenie Otwarty Ursynów zebrało już od mieszkańców informacje o przejściach uznawanych przeze nich za niebezpieczne oraz naniosło jej na mapę. Teraz zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna przejść oraz analiza każdego z nich. Następnie, wraz z grupą osób znających się na problematyce bezpieczeństwa drogowego, przygotujemy propozycje rozwiązań, które powinny zostać zastosowane na każdym z takich przejść, aby poprawić na nim bezpieczeństwo pieszych.