NU + OU: Powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie wraz z bieżnią na Ursynowie

Ursynów potrzebuje pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową – usłyszeliśmy na konferencji prasowej komitetu wyborczego Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów. Ursynów to miejsce w którym mieszkańcy aktywnie uprawiają sport – przede wszystkim piłkę nożną, czy bieganie. Mimo tego, jako jedna z nielicznych dzielnic nie posiada, ani pełnowymiarowego boiska, ani bieżni do biegania.

– Na Ursynowie mamy m.in. 4 pływalnie publiczne, 2 hale sportowe, kilkanaście boisk szkolnych, sale gimnastyczne przy wszystkich szkołach – pora wybudować pełnowymiarowe boisko wraz z bieżną. Dla nas jest priorytetowa inwestycja sportowa na Ursynowie – powiedział Piotr Skubiszewski z OU. Przypomniał też, że obecna kadencja samorządu została stracona pod tym względem. – Mimo iż koalicja PO, IMU, PU miała w planach budowę boiska z bieżną, nie zrobiono tego. Mamy wyjątkowo antysportowy zarząd – dodał.

W naszej dzielnicy jest tylko jedno większe boisko z bieżnią – obiekt Szkoły Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej (plac do gry ma wymiary 90 x 50 metrów, a bieżnia długość 333 metrów), ale nie jest to pełnowymiarowy obiekt. Istniejąca infrastruktura nie zaspokaja potrzeb związanych z rozwojem piłki nożnej i lekkiej atletyki na Ursynowie. Obecne boiska i bieżnia nie pozwalają na rozgrywanie poważniejszych zawodów sportowych, a jeden z większych i bardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Warszawie, w którym trenuje blisko 600 zawodników, swoje mecze drużyny seniorskiej w lidze okręgowej oraz spotkania w ekstraklasie juniorów musi rozgrywać na boisku w Ursusie i Śródmieściu.

– Mieszkańcy Ursynowa to ludzie dynamiczni, a duża ich część lubi spędzać aktywnie czas. W naszej dzielnicy prężnie działają kluby w różnych dyscyplinach sportowych. Do rozwoju sportu potrzebna jest infrastruktura na najwyższym poziomie. Taka infrastruktura jest w mniejszych gminach, a na Ursynowie jej brak. Zmienimy to – powiedział Piotr Guział z NU.

600 podpisów pod petycją ws. boiska

Otwarty Ursynów zebrał około 600 podpisów pod petycją w sprawie boiska i bieżnipodpisy można nadal składać internetowo. Zostaną one przekazane do Prezydenta Warszawy.

Odpowiedni list zostanie także wystosowany do kandydatów na prezydenta Warszawy. Koalicja NU+OU uważa, że mieszkańcy mają prawo poznać, którzy kandydaci na najważniejsze stanowisko w warszawskim samorządzie doprowadzą do budowy pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową na Ursynowie. Zdaniem NU+OU najlepszym miejscem na budowę takiego obiektu jest okolica Kazury lub przedpole Lasu Kabackiego, gdzie plan miejscowy zarezerwował teren pod sport i rekreację.

Pismo ws. boiska do kandydatów na Prezydenta Warszawy

Pismo do kandydatów na Prezydenta m.st. Warszawy ws. budowy w sprawie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z bieżnią na Ursynowie

Mieszkańcy Ursynowa to ludzie dynamiczni, lubiący spędzać aktywnie czas. W naszej dzielnicy prężnie działają rozmaite kluby sportowe – najwięcej młodych i starszych ursynowian uprawia piłkę nożną, ale dużą popularność zdobyło też bieganie. Mieszkańcy trenują w ramach klubów i szkółek piłkarskich, czy też lekkoatletycznych, ale wielu z nich uprawia te sporty rekreacyjnie, nie będąc nigdzie zrzeszonymi.

Na Ursynowie jest jednak tylko jedno większe boisko z bieżnią – obiekt Szkoły Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej (plac do gry ma wymiary 90 x 50 metrów, a bieżnia długość 333 metrów). Są też niewielkie boiska przyszkolne oraz podobne 3 boiska dzielnicowe (Orlik, Olkówek i Park Jana Pawła II). Na terenie należącym do wyścigów konnych znajduje się ponadto duże trawiaste boisko (ok. 100 x 60 m), wykorzystywane przez Klub Sportowy Armado, lecz pozbawione bieżni i trybun, których nie ma tam gdzie dobudować.

Ursynów potrzebuje pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z bieżnią 400-metrową. Istniejąca infrastruktura nie zaspokaja potrzeb związanych z rozwojem piłki nożnej i lekkiej atletyki w naszej dzielnicy. Obecne obiekty nie pozwalają na rozgrywanie poważniejszych zawodów sportowych. Dla przykładu: jeden z większych i bardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Warszawie – Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy Ursynów (SEMP), w którym trenuje około 600 zawodników, swoje mecze drużyny seniorskiej w lidze okręgowej oraz spotkania w ekstraklasie juniorów musi rozgrywać na boisku należącym do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ursusie.

Mamy na Ursynowie m.in. 4 pływalnie publiczne, 2 hale sportowe, kilkanaście boisk szkolnych, sale gimnastyczne przy wszystkich szkołach. Jednak to za mało. Wybudowanie nowego, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą, wysokiej jakości bieżnią, zapleczem (budynek z szatniami) i niewielkimi trybunami jest realną potrzebą.

Dlatego zwracamy się do kandydatów na Prezydenta m.st. Warszawy z pytaniem, czy po wygraniu wyborów wybudują pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej wraz z bieżnią do biegania na Ursynowie?  Takie pytanie kierujemy, ponieważ komitet Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów uważa, że budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej i pełnowymiarowej bieżni lekkoatletycznej jest najważniejszym zadaniem inwestycyjnym z zakresu sportu na Ursynowie i aby ono zostało wybudowane niezbędne jest wsparcie przyszłego Prezydenta m.st. Warszawy.

 Prosimy o udzielenie odpowiedzi do 23 września 2018 r.

 KWW Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów