Nowocień: Udało się! Mamy chodnik do PKP Okęcie!

PKP Okęcie, Kłobucka

PKP Okęcie, KłobuckaPo 3 latach nieustannego zabiegania o budowę chodnika do PKP Okęcie, składania przeze mnie projektów w tej sprawie do Budżetu Partycypacyjnego, które były odrzucane z absurdalnych powodów, składania interpelacji i nieustannemu nagłaśnianiu problemu, Zarząd Dzielnicy Ursynów zrealizował w końcu tę potrzebną dla nas inwestycję i chodnik wreszcie został wybudowany.

W przyszłym roku dzięki poparciu przez mieszkańców projektu Budżetu Partycypacyjnego mojego autorstwa zostanie wybudowane oświetlenie dojścia do PKP Okęcie od ul.Kłobuckiej.

Aktualnie na stacji zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich dojeżdżające do Centrum w 22 -25 minut, 33 składy w kierunku Centrum w ciągu doby. Nie jest to jednak wystarczająca liczba kursów, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców. Liczę że w 2020 roku po pełnym zakończeniu modernizacji linii Radomskiej nr 8 zwiększy się ilość połączeń KM oraz wreszcie ruszy SKM do Piaseczna. Tym samym zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów.

Sam korzystam z dojazdu koleją do Centrum Warszawy i uważam, że transport kolejowy dla Wyczółek jest doskonałą alternatywą dla komunikacji autobusowej, gdyż pociągi nie stoją w korkach.

Paweł Nowocień
Kandyduje do Rady Dzielnicy Ursynów z pozycji nr 1 na liście Nasz Ursynów – Otwarty Ursynów – okręg nr 1 (Zielony Ursynów, Kłobucka, południowa część Jarów, Stary Imielin)


Teksty publikowane w dziale „Komentarze” są prywatnymi opiniami członków i sympatyków stowarzyszenia „Otwarty Ursynów” – nie muszą odzwierciedlać stanowiska całej organizacji.