Napisz maila: protest przeciwko likwidacji pętli autobusowej na Płaskowickiej

Protest przeciwko likwidacji pętli autobusowej na Płaskowickiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął decyzję o likwidacji pętli autobusowej Natolin PŁN przy ul. Płaskowickiej. Ta decyzja oznacza, że zostanie zmieniona trasa autobusu 136 i 503, a linia 195 zostanie całkowicie zlikwidowana. Zmiany tras autobusów spowodują niedogodności dla mieszkańców, gdyż będą oni mieli dalej do przystanków – czasami o kilkaset metrów. Decyzja ZTM została podjęta bez konsultacji społecznych.

Szczegóły zmian zostały opisane m.in. w artykułach:

TVN Warszawa.pl: Będzie bazar zamiast pętli. Pasażerowie tracą, radny tryumfuje

Haloursynow.pl: Bazarek zamiast pętli. Tak się zmienią trasy autobusów!

Stowarzyszenie Otwarty Ursynów, uważa że likwidacja pętli autobusowej oznacza pogorszenie warunków obsługi komunikacyjnej dla mieszkańców Ursynowa. 

Jeżeli też nie wyrażasz zgody na likwidację pętli, wyślij wniosek do Zarządu Transportu Miejskiego.

Poniżej  znajduje się tekst petycji, którą wystarczy zaznaczyć, skopiować, wkleić jako nowy mail w swoim programie pocztowym i wysłać na adres

 • w.witek@ztm.waw.pl

oraz do wiadomości na adresy:

 • sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl,
  sekretariat.rkaznowska@um.warszawa.pl,
  emalinowska@radny.um.warszawa.pl,
  iwujastyk@radny.um.warszawa.pl,
  rkempa@ursynow.pl,
  tomasz.sieradz@poursynow.pl
  (kolejno adresy: Prezydent Warszawy, Zastępcy Prezydent Warszawy zajmującej się tematyka transportu, Przewodniczącej Rady Warszawy, Przewodniczącego Komisji Infrastruktury w Radzie Warszawy, Burmistrza Dzielnicy Ursynów, Przewodniczący Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu w Radzie Dzielnicy Ursynów).

 

Pan
Wiesław Witek
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego
ul. Żelazna 61

Szanowny Panie Dyrektorze,

zwracam się z wnioskiem o wycofanie się Zarządu Transportu miejskiego w Warszawie z decyzji ws. likwidacji pętli autobusowej Natolin PŁN przy ulicy Płaskowickiej na Ursynowie.

Pętla autobusowa NATOLIN PŁN powinna pozostać w lokalizacji i o parametrach, tak jak jest obecnie. Likwidacja pętli przyczyni się do pogorszenia obsługi komunikacyjnej mieszkańców. W wyniku zmian, będziemy mieć dalej do przystanków autobusowych, czasami nawet o kilkaset metrów.  Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wpłynie i tak negatywnie na komfort podróżowania, tym bardziej proponowana przez Państwa zmiana jest niezrozumiała i niepotrzebna.

W czasie budowy obwodnicy należy zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, a proponowana przez Państwa zmiana odniesie odwrotny skutek.

Proszę o uwzględnienie mojego wniosku oraz informację zwrotną na mój adres email ws. jego rozpatrzenia.

………………………………………………….. (imię i nazwisko)