Ławki polskich wynalazców

Autor projektu: Paweł Lenarczyk,
Współautorzy: Piotr GąsowskiPiotr Skubiszewski

Lokalizacja projektu

Ciąg pieszo-jezdny na działce ewidencyjnej nr 4/35 i 4/43 z obrębu 1-10-29, położony pomiędzy budynkami przy ul. Szolc-Rogozińskiego 11, 15, 17 i 19.

Opis projektu

Ławki powinny być wyposażone w panele fotowoltaiczne do czerpania energii ze światła sztucznego lub słonecznego, z co najmniej dwoma wejściami USB do ładowania urządzeń elektrycznych, akumulatorem, ruterem do łączenia z Internetem (Wi-Fi). 2 ławki powinny być ustawione w ciągu pieszo-jezdny pomiędzy budynkami przy ul. Szolc-Rogozińskiego 11, 15, 17 i 19. Ławki mające charakter edukacyjny i rekreacyjny. Ławki mają służyć zarówno do odpoczynku, w szczególności osobom starszym, rodzicom z dziećmi lub młodzieży oraz mają pełnić rolę edukacyjną. Na każdej ławce przymocowana będzie tabliczka z imieniem i nazwiskiem polskiego wynalazcy, datą jego urodzenia i śmierci oraz jego notą biograficzną. Nota powinna zawierać podstawowe informacje o polskim wynalazcy i jego osiągnięciach.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Odpoczywając, ładując komórkę, serfując w Internecie możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego o osobach, które były „ambasadorami” polskiej wynalazczości. Ławki mają propagować ideę utworzenia wokół terenu zieleni (górka) przy ul. Szolc-Rogozińskiego, Rosoła i Grzegorzewskiej – Parku Polskich Wynalazców. Jeżeli pomysł ławek spodoba się mieszkańcom, wówczas podobne ławki mogłyby zostać rozmieszczone na terenie Parku. Ławki celowo są usytuowane poza Parkiem Polskich Wynalazców, aby zachować spójność terenu do czasu rozstrzygnięcia jego koncepcji.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Ławki (nogi, siedzisko, box panela, gniazda USB, drzwi serwisowe, ładowarki indukcyjne, panele fotowoltaiczne, akumulator, router, nota biograficzna polskiego wynalazcy) – 2 szt.: 28400 zł

Karta sim, opłata za roczny abonament dostępu do Internetu bezprzewodowego (2 szt.): 600 zł

Całkowity koszt projektu: 29 000,00 zł

Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach

  • serwisowanie ławek
  • Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:  3 500,00 zł

 

Opis projektu na oficjalnym portalu Budżetu Partycypacyjnego