Grupa Kabaty: pierwsze spotkanie za nami

Kabaty

23 marca odbyło się pierwsze spotkanie robocze grupy sąsiedzkiej KABATY. Przez dwie godziny rozmawialiśmy o najważniejszych problemach tej części Ursynowa. Wkrótce spotkania grup sąsiedzkich w kolejnych rejonach dzielnicy.

KabatyW spotkaniu wzięło udział kilkunastu mieszkańców zainteresowanych sprawami Kabat. Tematem, który zdominował rozmowy, była rozbudowa hipermarketu Tesco w galerię handlową. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się nad tym, co może czekać mieszkańców – sąsiadów Tesco w najbliższej przyszłości. Pojawiły się interesujące pomysły, które mogłyby spowodować, że nowy obiekt w miejscu obecnego blaszaka mógłby się dobrze wkomponować w obecny charakter tej części Ursynowa. Jednak – co wszyscy podkreślali – potrzebna do tego jest przede wszystkim dobra wola inwestora, który musi zacząć prowadzić prawdziwy dialog z mieszkańcami. Zdaniem obecnych na spotkaniu proponowane przez inwestora gabaryty galerii są zbyt duże i powinny zostać zmienione.

Otwarty UrsynówInne tematy poruszone na spotkaniu Grupy Kabaty to: budowa kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby, budowa ul. Rosnowskiego i połączenie Kabat z Konstancin-Jeziorną, budowa POW, modernizacja ul. Rosoła, potrzeba większej siedziby dla filii biblioteki publicznej na Kabatach, czy też zagrożenie zabudowy terenów zielonych. – Po trzech miesiącach intensywnego działania naszej organizacji przyszedł czas jeszcze bliższej współpracy z mieszkańcami, bezpośrednio w miejscu ich zamieszkania. Rozpoczęliśmy tworzenie grup sąsiedzkich od Kabat, miejsca, w którym w ostatnim czasie wile się dzieje – mówi Piotr Skubiszewski, przewodniczący organizacji.

Wkrótce spotkania grup sąsiedzkich w innych częściach Ursynowa. O miejscu i terminie będziemy informować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter).