Darmowy bilet dla Ursynowa: rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją

Darmowy bilet dla Ursynowa-kabaty-1

5 czerwca uruchomiliśmy petycję on-line DARMOWY BILET DLA URSYNOWA. Petycja, którą może poprzeć każdy mieszkaniec, zawiera pakiet rozwiązań komunikacyjnych na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ich wdrożenie przez władze miasta i dzielnicy pomoże ograniczyć korki. We wtorkowe popołudnie rozmawialiśmy o petycji z mieszkańcami Ursynowa spotkanymi przy wyjściu ze stacji metra Kabaty. 

PODPISZ PETYCJĘ ON-LINE

Darmowy bilet dla UrsynowaNasze propozycje rozwiązań, które mogą zapobiec zakorkowaniu Ursynowa w czasie budowy POW, przedstawiliśmy publicznie 19 marca oraz przekazaliśmy w formie pisma do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Odpowiedz ZTM nie jest jednoznaczna, mało precyzyjna i bardzo niespójna. Pamiętajmy, że w Warszawie niedawno przegłosowano darmowe bilety dla uczniów. Zatem jest możliwa darmowa komunikacja. Jesteśmy przekonani o słuszności naszych pomysłów. Dlatego podjęliśmy decyzję o zbiórce podpisów pod petycją  – wyjaśnia Piotr Skubiszewski.

Nasze pomysły na odkorkowanie Ursynowa w czasie budowy obwodnicy, które zawarliśmy w petycji, są następujące

  • darmowy bilet na komunikację miejską
  • autobus na linii Konstancin-Jeziorna – stacja metra Kabaty
  • parking P+R na Kabatach
  • kampania informacyjno-edukacyjna o budowie obwodnicy i zachęcająca do korzystania z publicznego transportu

Pozwolą one, choć w części, złagodzić niedogodności, jakie odczuwać będą mieszkańcy Ursynowa w związku z budową POW. Więcej informacji o propozycjach.

Podczas realizacji POW dzielnica Ursynów zostanie przedzielona na dwie części, co będzie mieć negatywny wpływ na możliwość przemieszczania się samochodem. Dlatego uważamy, że w tym czasie władze miasta i dzielnicy muszą zwiększyć aktywność w przekonywaniu mieszkańców do wybierania innych, mniej uciążliwych dla miasta środków transportu.

Przede wszystkim należy wspierać korzystanie z komunikacji miejskiej. Przesiadka z samochodów do transportu publicznego może znacznie przyczynić się do zmniejszenia ewentualnego zakorkowania Ursynowa.

Jak można podpisać petycję DARMOWY BILET DLA URSYNOWA?

Petycję można podpisać on-line:

Będzie też możliwość złożenia podpisu w formie tradycyjnej, np. podczas zbliżających się Dni Ursynowa 2017.

PODPISZ PETYCJĘ ON-LINE