Czy fontanna pod Kopą Cwila zostanie uruchomiona? Podpisz petycję!

Fontanna pod Kopą Cwila

Podczas Dniu Ursynowa 2017 stowarzyszenie Otwarty Ursynów rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją Fontanna pod Kopą Cwila. Istniejąca „od zawsze” w Parku im. Romana Kozłowskiego fontanna nie działa od co najmniej połowy lat. 80 ubiegłego wieku. Adresatem petycji jest burmistrz Ursynowa.

Fontanna pod Kopą Cwila „Zespół obiektów wodnych (fontanna kaskadowa oraz zbiornik wodny) istnieje niemal od samego początku uformowania Kopy Cwila. Niestety, nigdy nie były one użytkowane w celu, w jakim powstały (choć według niektórych przekazów zbiornik wodny działał przez bardzo krótki czas w połowie lat 80. XX wieku). To mało estetyczne dziś miejsce aż prosi się o doprowadzenie do stanu używalności. W okresie wiosna-lato-jesień byłaby to dodatkowa atrakcja w tym jednym z najpiękniejszych miejsc o charakterze rekreacyjno-sportowym na Ursynowie.

Dlatego naszym zdaniem należy niezwłocznie podjąć działania prawne, inżynieryjne oraz formalne, aby uruchomić fontannę w Parku im. R. Kozłowskiego. Rozpoczęcie prac w tym kierunku świetnie wpisze się w obchody 40-lecia istnienia osiedli mieszkaniowych na Ursynowie.”

Fragment petycji

Fontanna pod Kopą Cwila– W ciągu kilku godzin pikniku z okazji Dni Ursynowa zebraliśmy niemal 500 podpisów. Pomysł odnowienia fontanny cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa. – Ufam, że burmistrz, gdy już otrzyma od nas petycję, poważnie potraktuje temat i rozpocznie w urzędzie prace zmierzające do realizacji inwestycji – dodaje. W czasie rozmów podczas Dni Ursynowa większość mieszkańców wskazywała, że fontanny i oczka wodne są potrzebne na Ursynowie, gdyż dają wytchnie w upalne, letnie dni. Są również świetnym miejscem zabaw dla dzieci. Część osób zwracała uwagę, aby już na etapie projektu modernizacji przewidziano taką konstrukcję fontanny, która uniemożliwi wchodzenie do niej psów.

Gdzie można podpisać petycję?

Petycję „Fontanna pod Kopą Cwila” można podpisać on-line. Zachęcamy również do pobrania pliku PDF, wydrukowania go, zebrania podpisów wśród rodziny i znajomych, a następnie przekazania nam wypełnionej listy (dane kontaktowe).

PODPISZ PETYCJĘ ON-LINE

Fontanna na 40-lecie Ursynowa?