Zapraszamy na Dni Ursynowa 2019 (7-8 czerwca)

Dni Ursynowa 2019

Dni Ursynowa, czyli doroczne święto naszej dzielnicy, stało się jedną z największych miejskich imprez plenerowych w stolicy. W tym roku będzie trwać dwa dni, 7 i 8 czerwca. Tradycyjnie odbędzie się u stóp Kopy Cwila w Parku im. Romana Kozłowskiego, a na głównej scenie wystąpią: LADY PANK, MALEŃCZUK + Rhythm Section, POPARZENI KAWĄ TRZY, O.S.T.R, THE DUMPLINGS oraz KĘKĘ. Nie zabraknie  wykonawców o ursynowskich korzeniach – przed publicznością zaprezentują się zespół BRAK SNU oraz ursynowski Chór IUVENIS. W sobotę zapraszamy do strefy promocyjnej Dzielnicy Ursynów, gdzie znajdziecie namiot Otwartego Ursynowa. 

Duża scena

7 czerwca (piątek)

 • godz. 18.00 BRAK SNU
 • godz. 19.00 KĘKĘ
 • godz. 20.20 POPARZENI KAWĄ TRZY
 • godz. 21.30 MALEŃCZUK + Rhythm Section

8 czerwca (sobota)

 • godz.17.45 Ursynowski CHÓR IUVENIS
 • godz.19.00 THE DUMPLINGS
 • godz. 20.30 O.S.T.R
 • godz. 21.45 LADY PANK

Mała scena i strefa rekreacyjna dla dzieci

8 czerwca (sobota) w godz. 11-17 na małej scenie na terenie „Olkówka”, przy placu zabaw „Park Jurajski” odbędą się występy artystyczne przygotowane przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea – pokazy wokalne, taneczne i występy chórów, pokaz Iluzji oraz karate. W pobliżu sceny będzie znajdować się strefa rekreacyjna dla dzieci: cukiernia – zjeżdżalnia, lemur – góra wspinaczkowa, delfinki – plac zabaw, rakieta – zjeżdżalnia, wóz strażacki, miki – zamek mały ze zjeżdżalnią, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek i wiele innych atrakcji dla najmłodszych

Atrakcje piknikowe w sobotę

8 czerwca (sobota) w godz. 11.00-18.00 pod Kopą Cwila odbędzie się piknik.

Strefa Promocyjna Urzędu Dzielnicy Ursynów pod Kopą Cwila. Swoją ofertę zaprezentują instytucje i organizacje związane z Dzielnicą:

 • bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów (pomiar cukru, pomiar ciśnienia, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie stóp u dzieci, przykładowe ćwiczenia z dziećmi – przeciwdziałanie wadom postawy, porady położnej, porady dietetyka, porady psychologa, szpital dla pluszaków, alkogogle, promocja kampanii społecznej dot. boleriozy, gry i konkursy dla dzieci)
 • uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza. Będzie można obejrzeć i zakupić KOLEKCJĘ NIEMCEWICZOWSKĄ – piękna edycja wydana przez Bibliotekę książek patrona Juliana Ursyna Niemcewicza: ,,Władysław Bojomir’’, ,, Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822 – 1831’’, ,, Mowy Sejmowe 1788 – 1792’’ , „Dziennik z lat 1820-1828”, „Żywot Juliana Ursyna Niemcewicza”, „Krótka opowieść o życiu i sprawach Generała Washingtona”, „Mniemana sierota czyli obraz czasów”, Leon Przemski „Opowieść o starym Ursynie”, „Konstancya, czyliże nieszczęścia występnej zalotności” oraz serii zeszytów „ Materiałów do dziejów Ursynowa”.
  Fundacja Arcona zaprezentuje najnowszy numer kwartalnika Las Kabacki. Dla najmłodszych przygotowano STREFĘ DLA DZIECI a w niej: Wirtualna kolorowanka, Kolorowy Ursynów, Kiermasz Taniej Książki dla Dzieci. Przez cały czas dostępna będzie informacja na temat oferty ursynowskich wypożyczalni i czytelni. NA MIEJSCU BĘDZIE MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOTEKI. Tradycyjnie Biblioteka zaprasza na Kiermasz Taniej Książki zorganizowany i prowadzony przez pracowników.
 • rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji
 • organizacje sportowe – kluby: Judo RYŚ, Lupus Kabaty, Hand to Hand
 • stoisko Policji i Straży Miejskiej
 • organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.
 • stoisko Metra Warszawskiego, w którym będzie kącik dla dzieci oraz konkursy z wiedzy o warszawskim metrze z możliwością wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki
 • stoisko Zarządu Transportu Miejskiego
 • stoisko Zarządu Zieleni
 • stoisko MPWiK – warszawska kranówka
 • stoisko Tramwajów Warszawskich
 • stoisko Koła Naukowego Leśników studentów Wydziału Leśnego oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW
 • stoisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
 • stoisko Wojska
 • stoiska Klubów Radnych Rady Dzielnicy Ursynów
 • Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów
 • Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów
 • stoisko Klubu Honorowych DawcówKrwi „Krewki Ursynów”
 • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa
 • spotkanie z Maciejem Mazurem –  dziennikarze i mieszkańcem Ursynowa

Kiermasz potraw i pyszności pod Kopą!

SMAKI ŚWIATA pod Kopą Cwila! W tym roku podczas Dni Ursynowa zaprosimy Państwa na prawdziwą kulinarną podróż dookoła świata. Na naszym pikniku będzie można skosztować m.in. dań kuchni: portugalskiej, koreańskiej, tatarskiej, wietnamskiej czy syryjskiej; nie zabraknie również polskich smakołyków z grilla oraz propozycji dla wegetarian. W części kiermaszowej zapraszamy do odwiedzenia stoisk lokalnych producentów oferujących wyjątkowe przetwory i produkty oraz rzemieślników artystycznych i twórców rękodzieła.

Stoisko Prymat i kulinarny TIR na którym będą degustacje, pokazy kulinarne i konkurs.

Piknik Sportowy „Wybij nudę”

ARCHERY TAG
Archery Games to nowa koncepcja oryginalnej rozrywki, która na długo zapadnie w pamięci. Nasz ,,Paintball łuczniczy” to drużynowa integracja w postaci bitwy na łuki, która daje ogromną dawkę zabawy i adrenaliny dla każdego. Przeżyj na własnej skórze niezapomnianą przygodę i weź udział w walkach łuczników!.

DMUCHANE KULE – BUBBLE FOOTBALL
Idealne połączenie ekstremalnej zabawy i bezpieczeństwa. Kulki Bumper Ball pozwalają wykonywać niestworzone akrobacje i zapewniają mnóstwo niezapomnianych wrażeń

ZESTAW GIER PLENEROWYCH
Zestaw unikalnych gier podwórkowych z całego Świata. Proste zasady, zero stresu i czysta przyjemność, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Do Waszej dyspozycji takie gry jak: Molkky, Bule, Kubb, Giga Jenga, Ladder Golf, Connect four czy Corn hole.

SPIKEBALL to gra zespołowa, w której nie potrzebujesz boiska; jest dynamiczna i zarazem rekreacyjna – sport przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły.

SPEEDBALL
Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo był traktowany jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Jednak dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i wielkiej frajdzie jaką sprawia granie, szybko przekształcił się w nowy, odrębny sport. W skrócie: specjalne rakietki służą do odbijania piłki zawieszonej na łańcuchu.

YOU.FO jest zupełnie nową koncepcją sportu. Polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga koncentracji, siły, zręczności i współpracy. Podstawowe umiejętności są łatwe do opanowania, jednak YOU.FO oferuje wiele możliwości rozwoju na polu techniki czy wymyślania nowych koncepcji gier.

AKADEMIA W GRUNCIE RUCHU
Przez miliony lat ewolucji człowieka aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas.  Akademia zajmuje się edukacją – jak żyć bardziej w ruchu – oraz jak trenować, aby kształtować silne i sprawne ciało, z potencjałem zdolnym do poradzenia sobie w każdym scenariuszu (w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom).

STANOWISKO DO GRY W KAPSLE
Kapsle – legendarna gra podwórkowa dziś trochę zapomniana. Na pikniku będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu kapslem po specjalnym torze przeszkód.

LONGBOARD + TRICKBOARD
Rozkładamy mini skatepark i ruszamy! Można wpaść ze swoim sprzętem, ale i na miejscu do dyspozycji będą longboardy. Instruktor pokaże co można wyczyniać na dyskach z kółkami. Animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

SLACKLINE
Specjaliści ds. równowagi i balansu utworzą dla Państwa strefę złożoną ze Slackline (stelaż z rozłożoną taśmą równolegle do ziemi) oraz trickboardów (deska na specjalnym wałku). Doskonała okazja do rozwoju poczucia równowagi jak i poprawy kondycji, samopoczucia i zdrowia poprzez zabawę i nowe doświadczenia.

WARSZTATY TANECZNE
Taniec to piękny sposób na rozwój kreatywności jak i koordynacji. Doskonała zabawa, będąca nieodłączną częścią zajęć, w połączeniu z wiedzą merytoryczną i pełnym profesjonalizmem daje gwarancję świetnie spędzonego czasu. W tym gronie znajdują się czołowi polscy tancerze ze styli tańców ulicznych.

FREESTYLE FRISBEE
Frisbee to nie tylko rzucanie dyskiem, ale też kręcenie, podrzucanie, podbijanie i łapanie na przeróżne sposoby! Na pikniku spotkanie zawodowców w improwizacji z dyskiem, którzy z przyjemnością nauczą niejednej sztuczki!

ZAJĘCIA GRY W TENISA

Zbiórka dla Oli

Dzięki zaangażowaniu Klubu Honorowych Dawców Krwi Krewki Ursynów Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” będzie zbierała datki na rehabilitację Aleksandry Kamińskiej. W sierpniu 2016 roku Ola uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Na szczęście stał się cud i Ola jest z nami. Niestety doznała niedowładu czterokończynowego, nie może mówić, przełykać, musi być podłączona do respiratora i wymaga opieki przez 24 godziny na dobę. Pierwszą reakcja po przebudzeniu ze śpiączki był uśmiech. Dzisiaj Ola uśmiecha się ciągle. Na szczęście słyszy, rozumie co się do niej mówi, komunikuje się ruchem warg. Jednak jej stan wymaga ciągłej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu.

Zbiórka dla Zosi dotkniętej autyzmem

Fundacja „In Via w drodze do zdrowia” będzie  zbierała środki na jej psychoterapie. Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnej loterii. Każdy los wygrywa!


Dni Ursynowa to najważniejsze wydarzenie plenerowe organizowane corocznie przez Urząd Dzielnicy Ursynów. W tym roku  odbywa się po raz dwudziesty czwarty. Przez te wszystkie lata przez scenę Dni Ursynowa przewinęły się największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, m.in.: Cleo, Ira, Kult, BAJM, Mesajah, Lao Che, T.Love, Bednarek, Golden Life, Feel, Kortez, Ewa Farna, Budka Suflera, Varius Manx, Robert Chojnacki, De Mono, Kora i Maanam, Kayah, Raz Dwa Trzy, Stachursky, Bracia Cugowscy, Robert Janowski, Lady Pank, Maryla Rodowicz, Perfect, Dżem, Kombi, DODA, Wilki, Ania Dąbrowska, K.A.S.A., Urszula, TEDE oraz Vavamuffin.

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy