Alert dla zwierząt – dary przekazane

W Mikołajki, 6 grudnia, dary zebrane podczas 13. edycji akcji „Alert dla zwierząt” trafiły do podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. W sumie przez miesiąc udało się zebrać m.in. ponad tonę karmy dla psów i kotów. Bardzo dziękujemy!

– Akcję „Alert dla zwierząt” zorganizowaliśmy już po raz trzynasty. I za każdym razem kosze wypełnione są darami po brzegi. To pokazuje, że mieszkańcy Ursynowa mają wielkie serca i bardzo chcą pomagać bezbronnym zwierzakom. Ja ze swojej strony zachęcam także do adoptowania psów i kotów ze schroniska. Ich ogromna miłość i wdzięczność są bezcenne. A z akcją wracamy za rok! – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa.

W sumie udało się zebrać:

  • 905 kg karmy dla psów,
  • 276 kg karmy dla kotów,
  • 106 szt. różnych środków czystości,
  • 568 szt. środków higienicznych (podkłady higieniczne i ręczniki tekstylne),
  • ponad 220 szt. akcesoriów dla zwierząt.

Kosze na dary ustawione były w dniach 2-30 listopada w 8 lokalizacjach: Urząd Dzielnicy Ursynów, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Dzielnicowy Ośrodkiem Kultury Ursynów, Biblioteka im. J. U. Niemcewicza, Centrum Ursynów oraz w 18 placówkach oświatowych. Alert dla zwierząt był organizowany z inicjatywy radnego dzielnicy Ursynów Piotra Skubiszewskiego.

Informacja przygotowana na podstawie komunikatu Urzędu Dzielnicy Ursynów.