Wspieramy Ukrainę. Zbiórka pieniędzy na produkcję opasek uciskowych dla rannych w Ukrainie

Wspieramy Ukrainę. Zbiórka pieniędzy na produkcję opasek uciskowych dla rannych w Ukrainie

W Ukrainie codziennie trwa walka o życie ludzi. Wiele osób, zarówno cywilnych, jak i mundurowych, zostaje rannych. Jedną z najważniejszych rzeczy, które w takiej sytuacji ratują życie, są opaski uciskowe. Stąd powstała inicjatywa produkcji i wysyłania do Ukrainy opasek – 1500 sztuk już trafiło lekarzy z Lwowa, a kolejne są w produkcji. Stowarzyszenie Otwarty Ursynów włącza się do akcji, aby przyczynić się do zwiększenia liczby produkowanych opasek.

Inicjatywa wykonywania opasek uciskowych powstała m.in. przy udziale Piotra Rychcika z Otwartego Ursynowa i jest wspierana przez polskiego producenta, który udostępnia swoją infrastrukturę do produkcji. W ręcznej produkcji opasek biorą udział wolontariusze, którzy spotykają się popołudniami po swoich zajęciach zawodowych w zakładzie produkcyjnym. Jednak do zwiększenia produkcji niezbędne są środki finansowe, za które można móc zakupić materiały, z których wykonane zostaną opaski.

Sprawa jest bardzo pilna: produkcja opasek zajmuje kilka dni, a ofiar wojny wciąż przybywa. Jeżeli chcesz i możesz pomóc, nie zastanawiaj się! Twoja pomoc dziś może ocalić czyjeś życie. Każda kwota się liczy. Wpłaty dowolnej kwoty można dokonać za pomocą przelewu wpisując następujące dane:

Odbiorca: Otwarty Ursynów

Tytuł: Pomoc dla Ukrainy – opaska uciskowa

Numer rachunku: 97253000082060100959620001 Nest Bank S.A.

Dziękujemy za wsparcie.