Wiata dla przystanku 136 przy Polaka

Dzięki interpelacjom radnego Otwartego Ursynowa Piotra Skubiszewskiego oraz interwencjom burmistrza Roberta Kempy w Zarządzie Transportu Miejskiego udało się doprowadzić do ustawienia wiaty przystankowej na przystanku autobusu nr 136 przy skrzyżowaniu al. KEN i ul. Płaskowickiej. 

Po zlikwidowaniu pętli autobusowej Natolin Płn wdrożono nową organizację transportu autobusowego na Ursynowie. Z powodu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy stworzono także nowe tymczasowe przystanki autobusowe, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszą komunikację. Mieszkańcy budynków przy ulicach Polaka i Kulczyńskiego, skarżyli się, że brak pętli to dla nich spora uciążliwość, a do tego nowy przystanek dla autobusu 136 przy skrzyżowaniu Al. KEN i ul. Płaskowickiej był bez wiaty. Po interwencjach burmistrza Roberta Kempy i interpelacjach radnego Piotra Skubiszewskiego wiata w końcu została postawiona w lipcu br.

– Zdaję sobie sprawę, że jest to stary model wiaty, ale trzeba pamiętać, że jest tymczasowy przystanek i na czas budowy POW, wiata powinna zapewnić mieszkańcom ochronę przed złymi warunkami pogodowymi – mówi radny Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.