Ursynów dobry dla zwierząt. Zapraszamy na niedzielny piknik

X edycja pikniku rodzinnego „Ursynów dobry dla zwierząt”

W najbliższą niedzielę, 22 września br., w godzinach 10.00 – 15.00, na terenie łąki „Olkówek” (pomiędzy ulicami Wiolinową i Puszczyka) odbędzie się X edycja pikniku rodzinnego „Ursynów dobry dla zwierząt”.

„Ursynów dobry dla zwierząt” to symboliczne święto osób, które kochają zwierzęta. A mało kto kocha je tak, jak mieszkańcy Ursynowa. Ta wyjątkowa impreza, organizowana w naszej dzielnicy od wielu lat, będzie pierwszą dla urzędowego pupila Ursynowskiego Pucka, który od tego roku stał się maskotką wszystkich naszych działań na rzecz zwierząt domowych – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa.

 

Impreza od lat przyciąga miłośników zwierząt, którzy mają możliwość uzyskania porad weterynaryjnych, dietetycznych i behawioralnych. Na zainteresowanych także w tym roku czekać będą przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz ochrony zwierząt, a także schronisk dla bezdomnych zwierząt, czy EKO-Patrolu – specjalnego oddziału Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

22 września spotykamy się wspólnie podczas pikniku na „Olkówku”, ale o zwierzęta dbamy na co dzień. Stąd nasze liczne akcje: Alert dla Zwierząt, wystawianie misek z wodą podczas upałów, współpraca ze społecznymi opiekunami kotów czy akcja edukacyjna adresowana do właścicieli psów, promująca dobre zachowania – dodaje Bartosz Dominiak.

W trakcie pikniku mieszkańcy wraz ze swoimi pupilami będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, ćwiczeniach i pokazach, a także podziwiania pokazów agility i psiej aktywności. Podczas imprezy będzie możliwość budowania karmników dla ptaków, zapoznania się z różnymi rodzajami schronień dla zwierząt,  a także wysłuchania opowieści o ptakach. Punktem kulminacyjnym pikniku będzie wybór najsympatyczniejszego pupila.

X edycja pikniku rodzinnego „Ursynów dobry dla zwierząt”

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (materiały prasowe)