Udane spotkanie grupy KAZURY

Spotkanie z mieszkańcami ul. Kazury, Wyżyny

10 maja stowarzyszenie Otwarty Ursynów zorganizowało kolejne spotkanie robocze grupy sąsiedzkiej. Po Kabatach i Jarach przyszedł czas na ul. Kazury. Przez ponad dwie godziny rozmawialiśmy wraz z mieszkańcami o problemach tej części dzielnicy. A jest ich niemało.W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Spotkanie z mieszkańcami ul. Kazury, WyżynyMieszkańcy byli zainteresowani przede wszystkim kwestią budowy ul. Belgradzkiej-bis i jej ewentualnego połączenia z ul. Pileckiego. Skrytykowali władze dzielnicy, że tak szeroka droga będzie budowana i że zarząd dzielnicy nie wziął pod uwagę ich głosu. Ich zdaniem przedłużenie Belgradzkiej to tylko pretekst do połączenia jej z Pileckiego. Zapowiedziano sprzeciw, jeżeli faktycznie takie próby zostaną podjęte oraz poparto działania na rzecz uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Kazury.

Kolejnym poruszonym tematem była budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Okazało się, że cały czas brakuje informacji. Mieszkańcy obawiają się  także zanieczyszczenia powietrza po zakończeniu budowy w związku z wzmożonym ruchem samochodowym, a także stratą dużej ilości miejsc parkingowych w czasie realizacji inwestycji.

Spotkanie z mieszkańcami ul. Kazury, WyżynyNie brakowało również pytań o realizację miasteczka ruchu rowerowego i żłobka na Kazury. Tym inwestycjom towarzyszą obawy dotyczące miejsc parkingowych i wjazdu dodatkowych samochodów na osiedle. Zdaniem mieszkańców brakuje informacji o uregulowaniu nieruchomości – Nie wiadomo, czy cokolwiek się dzieje w tej sprawie – mówili.

Stowarzyszenie Otwarty Ursynów w spotkaniu reprezentowali: Piotr Skubiszewski​, Paweł Lenarczyk​, Cezary Holdenmajer i Jakub Skrzypczyński. Radny dzielnicy Paweł Lenarczyk zapowiedział złożenie interpelacji w kwestiach poruszonych na spotkaniu, m.in. organizacji ruchu związanych budową żłobka oraz miasteczka rowerowego.

Kolejne spotkania lokalnych grup sąsiedzkich już niebawem. O szczegółach będziemy Państwa informować za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook i Twitter stowarzyszenia Otwarty Ursynów) oraz na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy Natolińskiemu Ośrodek Kultury za udostępnienie nam sali.