PASSA: wywiad z zastępcą burmistrza Bartoszem Dominiakiem

Bartosz Dominiak - wywiad "Ursynów będzie smart"

W przedświątecznym numerze tygodnika PASSA ukazał się wywiad z Bartoszem Dominiakiem, zastępcą burmistrza Ursynowa rekomendowanym przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów. 

– Swoją misję w zarządzie dzielnicy traktuję, z jednej strony, jako wyzwanie zawodowe, w którym mam okazję wykorzystać wiedzę i doświadczenia z wcześniejszej aktywności. Ale z drugiej strony, służba mieszkańcom w roli zastępcy burmistrza to również dla mnie zadanie bardzo osobiste. Mieszkam na Ursynowie od 1977 roku, czyli niemal od urodzenia. Od ponad 20 lat angażuję się w różne sprawy publiczne naszej dzielnicy. Wielokrotnie miałem okazję proponować rozwiązania, krytykować lub chwalić pomysły innych. Dziś muszę pokazać, że jestem skuteczny również w realnym działaniu, aby nam wszystkim żyło się lepiej, wygodniej, przyjemniej – mówi Bartosz Dominiak.

W rozmowie wskazuje również swojej priorytety, do których zalicza m.in. estetykę przestrzeni publicznej naszej dzielnicy. Zapowiada również zmiany w trzech obszarach:  jakość powietrza. bezpieczeństwo na ulicach oraz rozwój infrastruktury do spędzania wolnego czasu i angażowania mieszkańców w sprawy Ursynowa.

Zapraszamy do lektury całej rozmowy, która ukazała się pod tytułem „Ursynów będzie smart”f.