Budżet Obywatelski 2024: zagłosuj na projekty Otwartego Ursynowa

Budżet Obywatelski 2024: zagłosuj na projekty Otwartego Ursynowa

Budżet Obywatelski na 2024 wchodzi w decydującą fazę. Od 15 do 30 czerwca mieszkańcy Warszawy mogą głosować na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie. Wśród 60 projektów na Ursynowie znajduje się 7 projektów zgłoszonych przez autorów ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów. W naszej dzielnicy do podziału jest 6 mln zł.

Projekty Otwartego Ursynowa

Do głosowania zostało dopuszczonych 7 projektów zaproponowanych przez osoby działające w stowarzyszeniu Otwarty Ursynów:

Uwaga! Numery przed nazwą projektu oznaczają pozycję na liście do głosowania.

Zobacz nasze zwycięskie projekty z ubiegłego roku: 4 projekty OU wybrane do realizacji w Budżecie Obywatelskim 2022.

Budżet Obywatelski – kto może głosować?

W wyborze projektów do Budżetu Obywatelskiego może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy. Warunkiem udziału w głosowaniu jest posiadanie numeru PESEL. Dziecko poniżej 13. roku życia również może oddać swój głos, potrzebuje jednak zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, wystarczy tu mieszkać.

Budżet Obywatelski – Jak zagłosować?

Głosować można na dwa sposoby:

  •  elektronicznie – poprzez stronę bo.um.warszawa.pl. Możesz skorzystać z poczty elektronicznej innej osoby, nie musisz mieć własnego adresu e-mailowego.
  • papierowo – wypełnij kartę do głosowania i osobiście przynieś ją do Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, metro Imielin). Pobierz numer, oddaj wypełnioną i podpisaną kartę przy stanowisku o numerach 1 – 5. Pamiętaj o dokumencie potwierdzającym tożsamość.

Instrukcja głosowania elektronicznego  

  1. Wejdź na stronę bo.um.warszawa.pl
  2. W wyznaczonym miejscu wpisz adres e-mailowy
  3. Jeśli pomagasz głosować dzieciom czy seniorom możesz ponownie użyć tego samego adresu e-mailowego po zakończeniu wcześniejszego głosowania
  4. Zaloguj się do poczty elektronicznej i odszukaj e-mail z urzędu miasta. Jeśli nie możesz go znaleźć to poczekaj kilka minut, sprawdź spam
  5. Kliknij w link aktywacyjny przesłany w wiadomości
  6. Wybierz do 15 projektów ursynowskich i do 10 ogólnomiejskich
  7. Kliknij „zagłosuj”

Wyniki głosowania poznamy 13 lipca, a zwycięskie pomysły zrealizujemy w 2024 roku.